ATC Ltd. - Leakage Testing < NDT metódy < Home

ATC Ltd. - Leakage Testing

V polovici roka 2012 získala spoločnosť ATG exkluzívne zastúpenie americkej spoločnosti ATC Inc. pre Európu a Rusko. Týmto rozširujeme naše portfólio výrobkov a služieb v oblasti testovania tesnosti o unikátnu metódu kontroly pomocou merania prietoku vzduchu prúdiaceho netesností tzv. micro-flow.

Spoločnosť ATC Inc. (Advanced Test Concepts) bola založená v roku 1987 v meste Indianapolis v štáte Indiana, USA (obrázok) a stala sa jednou z vedúcich firiem na poli poskytovania riešení pre testovanie a meranie tesnosti a služieb s tým spojených.

Ako to funguje?


Meranie prietoku netesnosťou je založené na zákone zachovania objemu, kde senzor IGLS (Inteligent Gas Leak Sensor) meria, na rozdiel od iných tradičných metód, priamo prietok vzduchu doplňujúci do testovanej jednotky. Doplňujúci prietok vzduchu v ustálenom stave sa rovná celkovému úniku vzduchu netesnosťou.

Prečo je táto metóda lepšia?


  • Systém ATC je presnejší pretože meria priamo únik vzduchu a používa len čistý suchý vzduch na vykonanie skúšky.
  • Systém ATC môže byť rýchlejší o 25 až 35% v závislosti na skúšanom diely a skúšobných špecifikáciách.
  • Systém ATC má veľmi nízke náklady na údržbu a prevádzku
  • Systém ATC nepodlieha vplyvom okolia (teplota /tlak)!!!
  • Kontrola systému sa pri každom meraní vykonáva pomocou verifikačného orificu (umelá netesnosť s Vami špecifikovanou prípustnou veľkosťou).
  • Oproti metódam s héliom a stopovými plynmi je systém ATC výrazne lacnejší, pretože náklady na stopové plyny a cena hélia na trhu neustále rastie.

Doplňujúce informácie: www.atcinc.net


ATC Balteau Colenta Chemetall VisiConsult
Labino Phoenix Rohmann Socomate Sonatest